Oxford Üniversitesi'nden evrimsel antropolog Dr Anna Machin Cheltenham Bilim Festivali'nde konuştu ve insan beyninde sevgiyi neden hissettiğimizi açıklayan dört kimyasal madde olduğunu söyledi: dopamin, serotonin, beta endorfin ve oksitosin. Machin, festival sırasında “beyin kimyası hakkında artık yeterince bilgi sahibi olduğunu” ve “aşkı bulma yeteneklerinizi geliştirmek veya biraz zorlaştığında aşık kalma olasılığınızı artırmak” için bazı kimyasalların reçete edilebileceğini söyledi.

Machin, "Ticari olarak aşk araştırmasının sınırlarından biri - çünkü ne kadar para kazanacağınızı hayal edebiliyor musunuz - olası aşk ilaçlarını keşfetmek" dedi. "Aşk uyuşturucuları hakkında pek çok etik soru var, aşk uyuşturucularının kesinlikle ufukta olduğuna dair. Ve kesinlikle onlarla ilgili araştırmalar var. ”Machin, çift terapisinde kullanılan “aşk ilaçlarının” “üç ila beş yıl” içinde bulunabileceğini de sözlerine ekledi.

Oksitosinin ticari şirketler arasında "popüler" olduğunu ve insanların "çıkarken daha özgüvenli olmalarına ve aşık olmalarına yardımcı olabileceğini" söyledi.